close
دانلود آهنگ جدید
پایان نامه های کارشناسی ارشد با فرمت ورد - 100
loading...

پایان نامه های کارشناسی ارشد با فرمت ورد

پایان نامه های کارشناسی ارشد - دانلود متن کامل - همه رشته ها

دانلود مقاله درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 5

دانلود مقاله  درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 5

مدت زمان لازم

ممکن است یکی و دو ساعت طول بکشد که شما و همسرتان با نزاع عادلانه آشنایی پیدا کنید . ممکن است نیاز داشته باشید که جمله هایی را که با من شروع می شود را تمرین کنید و یا در این رابطه ایفای نقش کنید و در زندگی عادی و روزمره خود از این جملات استفاده کنید تا در هنگام نزاع عادلانه این گونه جملات برای شما بسیار طبیعی و ساده باشد . هر نزاع و درگیری 15 دقیقه  و یا یک یا دو ساعت طول می کشد . مگر این که شما یک مدت زمان و محدوده زمانی را برای صحبت در نظر گرفته باشید . حتی اگر زوجی هفته ای یکبار هم با یکدیگر مجادله کنند ، شش ماه طول می کشد تا با روش مجادله عادلانه که مورد قبول هر دو طرف آنها باشد آشنایی پیدا کنند .

 

مشکلات و مسائل رایج

افرادی که عصبانیت خود را بروز نمی دهند ترجیح می دهند که با این روش کار نکنند و به مخفی کردن عصبانیت خود ادامه دهند. افرادی که خشم خود را شدیداً نشان می دهند به ادامه داد و فریاد کردن تمایل دارند تا کنترل عصبانیت خود همانگونه که در این فصل توضیح داده شده هنگامی که فردی عصبانی می شود خطرات زیادی او را تهدید می کند . هشدارهایی در رابطه با این موضوع داده شده است که هرکدام از این هشدارها به موضوع جدال عادلانه برمی گردند .

تاثیر ، امتیازات و خطرات

بررسی نشان داده است که برخی از انواع زوج ها برای این نوع جدال مناسب نیستند مانند کسانی که نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند و با یکدیگر صادق نیستند . آنهایی که معتاد هستند و یا به مشروبات الکلی اعتیاد دارند این گونه افراد با احساسات سروکاری ندارند . کسانی که قربانی احساسات شدید شده اند . و کسانی که دائماً عصبانی هستند . اگر چه بسیاری از نویسندگان جدال عادلانه را پیشنهاد می کنند اما هیچ تحقیق کنترل شده ای درباره ی این روش وجود ندارد . توصیه ها بر اساس تئوری است و به نظر من بر اساس شواهد افرادی است که از این روش استفاده کرده اند .

بزرگترین خطر شلیک گلوله است و رفتار حیوانی همانگونه که بدان اشاره شد هنگامی که اشتغال ذهنی طرف مقابل و همسرتان را در نظر نمی گیریم اغلب ارتباطات بین ما قطع می شود و یا حداقل برای چند ساعتی با یکدیگر سرسنگین خواهیم بود . این امکان وجود دارد که این روش را بصورت گسترده مورد استفاده قرار دهیم بدین صورت که این روش هم برای مشکلات غیر قابل حل مورد استفاده قرار می گیرد و هم در جاهایی که مشورت با یک فرد حرفه ای مورد نیاز است.

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 59 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 21:0 نظرات ()

دانلود مقاله درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 1

 

دانلود مقاله  درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 1

مقدمه

همه ما صدها و شاید هزاران مهارت داریم : مهارت های ارتباطی ، مهارت های رهبری ، مهارت های کاری ، مهارت های کمک به خود ، مهارت های آموزشی و تحصیلی ، مهارت های مدیریت زمان ، مهارت های بازآفرینی و ورزش ، مهارت های تصمیم گیری : مهارت های حل اختلاف ، مهارت های استدلالی و هزاران مهارت دیگر .

 

اگر چه استعداد یادگیری این مهارت ها بسیار گسترده و گوناگون است اما هر کدام از ما باید هر مهارتی را که بدان احتیاج داریم کسب کنیم . هیچ کس با این مهارت ها زاده نشده است . متاسفانه برخی از افراد فکرمیکنند که نمی توانند مهارت خاصی را فرا گیرند . به عنوان مثال می گویند من برای آرامش مهارت های امروزی بسیار پیر و یا جوان هستم . برخی دیگر بر این باورند که قبلاً این مهارت را فرا گرفته اند . حقیقت این است که همه ما احتمالاً می توانیم جزئیات بیشتری را از این مهارت ها یاد بگیریم . یادگیری در سنین بالا نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین آموزش مهارتی که به آن نیازمندیم تنها صرف یک ساعت وقت برای موضوعی که به آن علاقه مند هستیم نیست . این امر نیازمند یک گستره طولانی مدت در زندگی انسان برای یادگیری اصول و قواعد مهارت های مفید در زندگی انسان است .

دانش و مهارت نشانه های یک فرد برجسته تحصیل کرده توانا و مسئول است . هر اندازه که مهارت های بیشتری داشته باشید بهتر است . شما می توانید به سادگی یکی از مهارت های زیر را که به آن علاقه مند هستید را انتخاب کنید و در پرورش و بهبود آن کوشش کنید . یا اینکه می توانید اول در مورد مشکلات عمده خود بررسی کنید . بسیاری از کتابها مهارت های زیر را توصیف کردند و آنها را شرح دادند . اما کتابهای اندکی وجود دارند که گستره عظیم روش های ارتباطاتی را مورد بررسی قرار داده اند . این تمرینات شامل تمرین اعتماد به نفس ، خویشتنداری ، همدری ، توانایی حل مشکلات و غیره است .

نقش گذاری و تمرین رفتاری

یکی از بهترین روش هایی که از طریق آن می توان به چگونگی کنار آمدن با موقعیت های گوناگون پی برد تمرین با دوستان است . در این موقعیت هر دوی شما وانمود می کنید که در حال تعامل با یک موقعیت سخت و مشکل هستید . شما نگرش های گوناگونی را تمرین می کنید و نظرات و پیشنهادات خود را تکمیل می کنید .

طرف مقابل عکس العمل های گوناگونی را که یک فرد می تواند داشته باشد را به شما نشان می دهد . همچنین در این حالت دوست شما پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد و شما را نیز تشویق می کند . با استفاده از این نوع تمرین و بازخورد آن مهارت شما برای بررسی تقریباً هر تعاملی بهبود خواهد یافت و بهتر خواهد شد .

نقش گزاری نباید با تقلید (تمارض و یا فریب) اشتباه گرفته شود . نقش گزاری فراگیری این نکته است که چگونه می توان به بهترین وجه با موقعیت هها کنار آمد . که معمولاً این کنار آمدن صادقانه و به همراه مهارت خاصی است که شما نیز حتماً آن را خواهید دانست . همه ما این مهارت ها را با انجام تمرینات اجتماعی بطور مدام باید بدست آوریم . البته بعضی از ما به تمرینات بیشتری نسبت به سایر افراد

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 79 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:56 نظرات ()

پایان نامه رابطۀ بین رشد زبان بیانی و ابعاد مهارت‏های اجتماعی در کودکان

متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان :رابطۀ بین رشد زبان بیانی و ابعاد مهارت‏های اجتماعی در کودکان چهار تا شش سالۀ سرپل ذهاب درسال

چکیده:

 

 زبان و مهارت اجتماعی دو مشخصه نوع بشر هستند که در زندگی انسان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. اکتساب گفتار و زبان یکی ازمهم ترین مؤلفه های رشد است که کاملاً وابسته به محیط اجتماعی شکل می گیرد. در این بین، زبان بیانی و دریافتی دو عنصر کلیدی رشد زبان محسوب می شوند که نقش مهی را در رشد و گسترش کفایت اجتماعی کودک بازی می کنند. هدف از این پژوهش، بررسی وجود ارتباط بین رشد زبان دریافتی و ابعاد مهارت های اجتماعی در کودکان4 تا6 ساله فارسی زبان بود. از بین کلیۀ مهدکودک‏های شهرستان سرپل ذهاب(6مهد) به‏طور تصادفی از طریق نمونه‏گیری خوشه‏ای انتخاب شد و سپس از بین آنها 112 کودک (41 دختر و 71 پسر) که معیارهای ورود به مطالعه را داشتند از طریق نمونه‏گیری در دسترس انتخاب شدندیافته های تحقیق حاضر، رابطه مثبت معنی داری را بین تحول زبان دریافتی و ابعاد مهار تهای اجتماعی آشکار ساخت که این ارتباط تنها از دیدگاه معلمان معنی دار است. بر این اساس، باید به شرایط متفاوت محیط خانه و محیط آموزشی در امر تعلیم و تربیت مهارت اجتماعی بهکودکان توجه کرد و در این راستا سعی کرد که آموزش های لازم را در هر دو محیط برای آن ها فراهم نمود؛ چرا که رشد این مهارت ها  می تواند به رشد زبان دریافتی کودکان کمک کن

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 99 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:53 نظرات ()

دانلود پایان نامه شیوه های مختلف تعیین تکلیف شب بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

متن کامل پایان نامه رشته تکنولوژی آموزشی با عنوان :مقایسه تاثیر شیوه های مختلف تعیین تکلیف شب بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزا

ن

مقدمه:

تکلیف همواره به عنوان یکی از عوامل مهم در تحقق یادگیری مطرح بوده و در هر دوره متناسب با برداشتی که از یادگیری وجود داشته، شکل و نوع تکلیف نیز متفاوت بوده است. شاید در گذشته اگر دانش آموزی صرفاً موفق به محفوظاتی در ذهن خویش می شد، تصور می رفت که یادگیری در او تحقق یافته است. اما امروزه، با تعریفی که از یادگیری می شود توقع اهدافی فراتر از آن وجود دارد. یکی از متغیرهای رایج در مورد یادگیری به شرح زیر است: «یادگیری تغییری است که در توانایی انسان ایجاد می شود و برای مدتی باقی می ماند و نمی توان آن را به سادگی به فرآیندهای رشد کسب شده نسبت داد.»

به همین دلیل از تکالیف خانه به عنوان تمرین جهت یادگیری و توانایی استفاده می گردد و تکلیف خانه به آن دسته از فعالیت های درسی اطلاق می شود که در یادگیری های کلاسی جهت انجام دادن در خارج از کلاس درس و مدرسه برای دانش آموزان تعیین می شود.

تکلیف شب از وظایفی است که از تاسیس مدارس همگانی عمدتاً به منظور تکمیل آموزش مدرسه و گاه به عنوان وسیله ای در دستیابی به اهداف دیگر آموزش و پروش مانند عادت به کار مستقل، رشد، مسئولیت، عادت به مطالعه برای دانش آموزان در کشورها معمول بوده است.

امروزه با توجه به تحولات جوامع با پیدایش نظریه‌های تربیتی و وجود رسانه‌هایی که اوقات فراغت دانش

اموزان را به خود اختصاص می دهد، ضرورت تکلیف شب در بسیاری از کشورها مورد سوال قرار گرفته و راههای دیگری برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در خانه تدبیر می گردد.

در بعضی از جوامع از جمله در ایران- تکلیف شب هنوز جایگاهی سنتی و ارزشی خود را حفظ نموده است و از آن جا که گروه های مختلفی درگیر آن می باشند، این مسئله هنوز به عنوان یک موضوع روز مطرح بوده و طیف وسیعی از افکار و عقاید مختلف و گاه متضادی را در بر می گیرد. تکلیف شب چنان با تار و پود نظام آموزش و پرورش کشورمان آمیخته است که تصور مدرسه بدون تکلیف برای بسیاری از ما ممکن

نیست. تکلیف به عنوان فعالیتی که دانش آموزان و والدین آنها را درگیر ساخته از دیدگاه های مختلف و حتی متضاد مورد بررسی قرار گرفته است.

موافقان معتقدند اگر دقت لازم در تعیین نوع تکلیف صورت پذیرد و اگر این فرایند مورد ارزشیابی دقیق واقع شود نه تنها مزاحم یادگیری مدرسه ای نیست بکله تداومی مناسب برای آن محسوب می شود. مخالفان این فعالیت بیشتر وضعیت اجرایی نامناسب آن را در چه مرحله تعیین تکلیف و چه در مراحل اجرا و ارزشیابی دلیلی برای بیهوده بودن این فعالیت دانسته اند. با وجود این نقش تکلیف شب به عنوان یک حلقه ارتباطی بین خانه و مدرسه انکار ناپذیر است و تکلیف شب می تواند به عنوان وسیله ای جهت ارتباط بین والدین و شاگرد و معلم به کار گرفته شود.

آنچه محقق را به انجام چنین تحقیقاتی وا می دارد ارزیابی دقیق از عملکرد آموزگاران در باره‌ی تعیین تکالیف برای دانش آموزان و چگونگی نحوه‌ی بررسی این تکالیف و بررسی تاثیر انواع تکلیف در یادگیری دانش آموزان است. شکی نیست که هنوز عده‌‌ی کثیری از معلمان، به شیوه‌ی سنتی تکلیف شب

می‌گویند و هراز گاهی اگر فرصت دست بدهد بر روی تکالیف یا آخر تکلیف علامت هایی از خط زدن و یا امضا نمودن ثبت می نمایند و این روش تعیین تکلیف برای تمامی دانش آموزان و نحوه‌ی بررسی آن تا چه حد می‌تواند بر میزان تثبیت یادگیری دانش آموزان موثر باشد. و بررسی این نکته به نظر ضروری می رسد که چند درصد از معلمان ما از شیوه های نوین در تهیه‌ی تکالیف و بررسی آن سهم دارند و چگونه می توان این روش ها را بسط و گسترش داد.

 

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 72 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:49 نظرات ()

دانلود پايان نامه بررسي عوامل محيطي اجتماعي اعتياد در شهر کلاله

مقدمه

امروزه جهانی که در آن زندگی می کنیم پر تلاش و تکاپو با سرعت انتقال اطلاعات و تولید علم و ابزار و تکنولوژی و خلاصه مصداقی از «ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری» در جهت ایجاد رفاه هر چه بیش تر برای خانواده ها و جوامع بشری می باشند در این بین اعتیاد که اکثر جوانان آینده ساز را هدف قرار داده است معضلی است که امروزه در جوامع غربی و شرقی به «بحران» تبدیل گردیده است و مانع جدی پیش روی جوامع در جهت رشد و پیشرفت و تولید علم و تکنولوژی می باشد. با اندک توجهی به پیرامون خود کمتر منصفی به انکار این واقعیت شوم و آثار تخریبی آن بر نیروی جوانان که آینده سازان هر کشوری خصوصاً میهن عزیزمان ایران می باشند می پردازد. کافی است در یکی از روزها سری به سالن های شلوغ و پر تردد دادسرای عمومی و انقلاب بزنیم تا مجرمین معتاد یا به عبارت صحیح تر معتادان مجرم را به عینه مشاهده کنیم. گویی رابطه ای انکار ناپذیر بین اعتیاد با جرایمی از جمله سرقت، ترک انفاق، فروش مواد مخدر و غیره وجود دارد در پرونده های دادگاه های خانواده وضعیت مشابهی نظیر آن چه در دادسراها می گذرد در بحث طلاق، ترک انفاق، فروش جهیزیه همسر و غیره توسط همسران معتاد قابل مشاهده می باشد. از این رو است که سهم عمده جرایم نصیب معتادان می گردد و امروزه مصرف و سوء مصرف مواد به عنوان یکی از مشکلات اصلی جوامع مطرح است و روز به روز شاهد گسترش شمار افراد وابسته مواد از یک سو و پایین آمدن سن افراد وابسته از سوی دیگر هستیم. اثرات سوء اعتیاد و هزینه های هنگفت آن بر خانواده و جامعه بر کسی پوشیده نیست از این رو در کشورهای مختلف تلاش های زیادی در راستای پیشگیری صورت گرفته است و گام اول پیشگیری، افزایش آگاهی افراد و بر طرف کردن عوامل خطرساز اعتیاد می باشد. از این رو شناخت ریسک فاکتورهای اعتیاد و به طور اخص عوامل خطرساز محیطی اجتماعی اعتیاد در شهرستان کلاله با

توجه به تعدد پرونده های موجود در خصوص جرایم علیه اموال از جمله سرقت، گامی مؤثر در جهت کنترل اعتیاد و به تبع آن کاهش جرایم و اطاله رسیدگی در پرونده های مهم تر می باشد. تحقیق حاضر با تأکید بر عوامل خطرساز محیطی اجتماعی اعتیاد گامی است در جهت افزایش آگاهی های عمومی راجع به اعتیاد و عوامل آن و در نهایت با بررسی آمار و ارقام نوعی نتیجه علمی در این خصوص ارائه می نماید و می تواند به عنوان الگویی مورد استفاده ارگان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مرتبط با بازخوردهای منفی اعتیاد قرار گیرد به امید روزی که اختاپوس اعتیاد از جامعه بشری رخت رحیل بربندد.

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 104 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:43 نظرات ()

دانلود پایان نامه با موضوع ازدواج تحمیلی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

با عنوان :

ازدواج تحمیلی

  چکیده

   مقصود ازازدواج تحمیلی پیوند زناشویی رسمی است که در آن رضایت واراده زوجین یا یکی از آنها نادیده انگاشته می شود بی تردید علل گوناگونی دربروز این ناهنجاری ها تاثیردارد.امابه هرحال باید آثارمنفی آن را برروابط خانوادگی موردمطالعه قرارداد وآن رابه عنوان آسیب جدی درنظرگرفت .زیرا والدین با تحمیل ازدواج برفرزندانشان علاوه برورود خسارت مادی مهمترین خسارتی که به آنان وارد می آورند خسارت های روحی وجسمی(معنوی) است که بالطبع خود والدین نیز ازاین آسیبها بی بهره نمی مانند .یکی ازپیامدهای بسیارناگوار ازدواج های تحمیلی،گسست بنیان خانواده است ویا این که طلاق عاطفی را درپی داردبه این صورت که زندگی سردوبی روح را برای آنان به رقم می زند.وجامعه ای که خانواده های آن فاقد آرامش ورضایت زناشویی است جامعه ای سالم وعاری ازجرایم وآسیب های اجتماعی نخواهدبودوهمانطورکه خداوند درقرآن کریم در آیه 21سوره رم فرموده است«یکی از نشانه های لطف الهی آن است که برای شما ازجنس خودتان جفتی بیافریدکه درکناراوآرا

مش یافته ومیان شما انس ودوستی ورحمت برقرارنمودکه این نیزبرای مردمان متفکر وآگاه ازنشانه های علم وحکمت آشکاراست»ورازبقای بشراین است که این امر به نحو احسن انجام گیرد.ودر چنگال آداب ورسوم غلط وضدارزش ها گرفتارنشود.که یکی از این آدات ورسوم های غلط ازدواج تحمیلی است که باید درامنیت حقوقی خانواده موردبررسی قراربگیرد.لذابایدمقابله باازدواج های تحمیلی را یک ضرورت جدی دانست، زیرا ازدواج، بدون تردیدازبزرگترین ومهمترین حوادث زندگی هرانسانی است که موفقیت یا شکست درآن برای هریک از زوجین سرنوشت سازخواهدبود.ودرجامعه امروز به خصوص درکشور ما دراکثرخانواده ها

می داندوهمچنین ماده 1قانون مسئولیت مدنی که مقررداشته هرکس به دیگری ضرری رساند باید آن را جبران کند وهمچنین باتوجه به مفاددیگرقوانین شایسته است درخصوص جلوگیری ازچنین معضلی وحمایت ازقربانیان ازدواج های تحمیلی قوانینی تدوین شودکه به طور اختصاصی به مسئولیت مدنی والدین در ازدواج های تحمیلی بپردازد.

واژگان کلیدی:

ازدواج تحمیلی، ،فروپاشی خانواده،فسادجامعه،آسیب های مالی بدنی، مسئولیت مدنی.

 

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 65 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:38 نظرات ()

پایان نامه اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده های شهرستان نیشابور

موضوع:

اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده های شهرستان نیشابور

فصل اول : کلیات تحقیق

مقدمه …………………………………………………………………………………………………………… 1

بیان مسئله ……………………………………………………………………………………………………… 3

اثرات و عوارض طلاق …………………………………………………………………………………………… 6

آثار اجتماعی طلاق …………………………………………………………………………………………….. 7

عوامل مؤثر بر طلاق …………………………………………………………………………………………….. 9

راه حل مسئله ………………………………………………………………………………………………….. 11

اهمیت و ضرورت تحقیق ……………………………………………………………………………………….. 13

اهمیت تحقیق از لحاظ اجتماعی ……………………………………………………………………………… 15

اهمیت تحقیق از لحاظ شخصی ………………………………………………………………………………. 17

ضرورت تحقیق …………………………………………………………………………………………………… 18

اهداف تحقیق …………………………………………………………………………………………………… 19

هدف کلی ……………………………………………………………………………………………………….

فصل دوم : مبانی نظری و پیشینه تحقیق

مبانی نظری …………………………………………………………………………………………………….. 21

طلاق از دیدگاه اسلام …………………………………………………………………………………………. 27

طلاق از دیدگاه قرآن ……………………………………………………………………………………………. 29

طلاق از دیدگاه مسیحیت ……………………………………………………………………………………… 31

تاریخچه طلاق …………………………………………………………………………………………………… 33

طلاق و انواع آن …………………………………………………………………………………………………. 33

پیشینه تحقیق …………………………………………………………………………………………………..

مدل ………………………………………………………………………………………………………………. 37

فرضیه های تحقیق ……………………………………………………………………………………………… 38

مفاهیم و متغیرها ……………………………………………………………………………………………….. 38

فصل سوم : روش تحقیق

روش تحقیق ………………………………………………………………………………………………………. 40

نحوه انجام کار …………………………………………………………………………………………………….. 40

جامعه آماری……………………………………………………………………………………………………….. 40

جمعیت نمونه و شیوه نمونه گیری ……………………………………………………………

40

 فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات

نمودار و جداول مربوط به طلاق ……………………………………………………………………………. 65-41

 فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

نتایج یافته ها ……………………………………………………………………………………………………. 66

پیشنهادات ……………………………………………………………………………………………………….. 69

پرسشنامه ……………………………………………………………………………………………………….. 69

منابع و مأخذ………………………………………………………………………………………………………. 70

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 103 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:35 نظرات ()

پایان نامه رضایت زناشویی زنان خوابگاه های دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی

موضوع:

بررسی اثر بخشی درمان براساس رویکرد طرحواره- محور بر افزایش رضایت زناشویی زنان خوابگاه های دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی

فصل اول:

1-1. مقدمه …………………………………………………………………………………………………

1-2. بیان مساله …………………………………………………………………………………………..

1-3. اهمیت و ضرورت تحقیق ………………………………………………………………………

1-4. اهداف تحقیق ……………………………………………………………………………………….

1-5. فرضیه‌های تحقیق ………………………………………………………………………………..

1-6. متغیرهای تحقیق …………………………………………………………………………………..

1-7. تعاریف مفهومی و عملیاتی واژگان اختصاصی………………………………………….

فصل دوم:

2-1. خانواده ……………………………………………

. ازدواج ………………………………………………………………………………………………..

2-3. رضایت زناشویی …………………………………………………………………………………

2-4. عوامل موثر بر رضایت زناشویی …………………………………………………………..

2-4-1. سن ازدواج و رضایت‌مندی زناشویی …………………………………………………

2-4-2. جنس و تفاوتهای جنسیتی در رضایت زناشویی …………………………………..

2-4-3. مهارت‌های ارتباطی و رضایت زناشویی ……………………………………………..

2-4-4. تفکر و شناخت در رضایت زناشویی ………………………………………………….

2-4-5. سوابق تربیتی و خانوادگی و رضایت زناشویی ………

. خانواده اصلی و نقش شناخت‌ها، اندیشه و باورهای زیر بنایی در رضایت زناشویی       

2-5. طرحواره …………………………………………………………………………………………….

2-5-1. طرحواره‌ها و افکار خودکار ………………………………………………………………

2-5-2. طرحواره‌ها و اسنادها ………………………………………………………………………

2-5-3. طرحواره‌ها و انتظارات ……………………………………………………………………..

2-5-4. طرحواره‌ها و فرضیات ……………………………………………………………………..

2-5-5. طرحواره‌ها و استانداردها …………………………………………………………………

2-5-6. نقش طرحواره‌ها در روابط خانوادگی ………

- الف). شکل گیری طرحواره‌های خانوادگی ………………………………………….

2-5-7. طرحواره‌های ناکارآمد ……………………………………………………………………..

2-5-8. منشاء طرحواره‌های ناکارآمد اولیه …………………………………………………….

2-5-9. انواع طرحواره‌های ناکارآمد اولیه ………………………………………………………

2-5-9- الف). حوزه اول: بریدگی و طرد ………………………………………………………..

2-5-9- ب). حوزه دوم: خود گردانی و عملکرد مختل ……………………………………..

2-5-9- ج). حوزه سوم: محدودیت‌های مختل …………………………………………………

2-5-9- د). حوزه چهارم: معطوف به دیگری بودن

2-5-9- ر). حوزه پنجم: گوش به زنگی بیش از حد و باز داری ………………………..

2-5-10. خصوصیات طرحواره‌های ناکارآمد اولیه ………………………………………….

2-5-11. سبک‌های مقابله‌ای ناکارآمد …………………………………………………………….

2-5-12. طرحواره درمانی ……………………………………………………………………………

2-5-12- الف). شناسایی و ارزیابی طرحواره‌های ناک

ارآمد اولیه……

- ب). تغییر، اصلاح و بازسازی طرحواره‌های ناکارآمد اولیه…………………

2-5-13. بازسازی طرحواره‌های حاصل از خانواده اصلی در رویکرد طرحواره- محور

2-5-13- الف). راهبردهای تجربی (هیجانی)……………………………………………………

2-5-13- ب). راهبردهای شناختی …………………………………………………………………

2-5-13- ج). تکنیک‌های بین فردی ………………………………………………………………..

2-5-13- د). الگو شکنی رفتاری ……………………………………………………………………

2-6. حمایت پژوهشی از اثر بخشی رویکرد طرحواره- محور……………………………

فصل سوم:

3-1. روش پژوهش……………………………………………………………………

. جامعه آماری، نمونه پژوهش و روش نمونه گیری……………………………………

3-3. روش جمع آوری داده‌ها………………………………………………………………………..

3-4. ابزار پژوهش و اعتبار و پایایی آزمونها ………………………………………………….

3-4-1. فرم مشخصات دموگرافیک، نمونه مورد پژوهش………………………………….

3-4-2. پرسشنامه DASS……………………………………………………………………………..

3-4-3. پرسشنامه فرم کوتاه طرحواره یانگ (YSQ)…………………………………………

3-4-4. پرسشنامه رضایت زناشویی امزیچ…………………

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 74 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:30 نظرات ()

پایان نامه ارزیابی عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه

موضوع:

ارزیابی عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه مناطق نوزده گانه شهر تهران

فصل اول- کلیات تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………………………………. 1

بیان مساله…………………………………………………………………………………………………………… 2

ضرورت و اهمیت موضوع…………………………………………………………………………………………….. 3

اهداف پژوهش……………………………………………………………………………………………………….. 4

سوال و فرضیات پژوهش……………………………………………………………………………………………. 5

تعریف واژه های اساسی…………………………………………………………………………………………… 6

فصل دوم- مبانی نظری تحقیق

مقدمه………………………………………………………………………………………………………………….. 9

تاریخچه استرس……………………………………………………………………………………………………… 10

استرس………………………………………………………………………………………………………………… 13

ماهیت فشار روانی…………………………………………………………………………………………………… 15

نظریه های استرس………………………………………………………………………………………………….. 1

استرس بعنوان پاسخی درونی…………………………………………………………………………………… 16

   عوامل محیطی استرس…………………………………………………………………………………………… 18

   استرس بعنوان کنش متقابل………………………………………………………………………………………. 18

   مدل خبرپردازی………………………………………………………………………………………………………. 20

   مقابله بعنوان پاسخی درونی………………………………………………………………………………………. 21

   مقابله متکی بر منابع محیط………………………………………………………………………………………… 22

   مقابله از راه کنش متقابل…………………………………………………………………………………………… 22

فیزیولوژی فشار روانی………………………………………………………………………………………………….. 23

شخصیت نوع آ و بی…………………………………………………………………………………………………….. 26

علائم و نشانه های استرس…………………………………………………………………………………………… 27

عوامل موثر در تشدید یا کاهش فشار روانی………………………………………………………………………… 29

علل استرس…………………………………………………………………………………………………………….. 30

ده فرمان برای کنترل استرس………………………………………………………………………………………….. 32

استرس شغلی………………………………………………………………………………………………………….. 34

تقسیم بندی مشاغل برحسب استرس………………………………………………………………………………. 36

رابطه میان استرس و قابلیت اجرای کار……………………………………………………………………………….. 37

عوامل استرس زای شغلی……………………………………………………………………………………………… 39

 1. حوزه اجتماعی و فرهنگی………………………………………………………………………………………… 40

     از خود بیگانگی و بی‌هنجاری……………………………………………………………………………………….. 40

     آب و هوا، رژیم غذایی و عوامل مشابه آن…………………………………………………………………………. 41

     جابجایی مکرر…………………………………………………………………………………………………………. 41

     رانندگی………………………………………………………………………………………………………………… 41

  زندگی در شهر در مقایسه با زندگی در روستا……………………………………………………………………. 41

 1. حوزه خانواده………………………………………………………………………………………………………… 42
 2. حوزه شغلی………………………………………………………………………………………………………… 43

     ویژگیهای نقش………………………………………………………………………………………………………… 44

     ویژگیهای شغل……………………………………………………………………………………………………….. 46

     روابط میان- فردی…………………………………………………………………………………………………….. 47

     جو و ساختار سازمانی………………………………………………………………………………………………. 48

     روشهای مدیریت منابع انسانی و فن آوری و خصوصیات مادی…………………………………………………. 49

     فن آوری خصیصه های مادی……………………………………………………………………………………….. 51

هزینه های استرس شغلی……………………………………………………………………………………………… 53

استراتژیهای مقابله با استرس در سازمان……………………………………………………………………………… 54

پیشنه تحقیقات……………………………………………………………………………………………………………. 56

    تحقیقات خارجی………………………………………………………………………………………………………. 56

     تحقیقات داخلی……………………………………………………………………………………………………….. 59

خلاصه فصل ……………………………………………………………………………………………………………….. 62

فصل سوم- روش تحقیق

مقدمه……………………………………………………………………………………………………………………….. 64

روش تحقیق………………………………………………………………………………………………………………… 64

جامعه تحقیق……………………………………………………………………………………………………………….. 65

نمونه و روش نمونه گیری…………………………………………………………………………………………………..

روش و ابزار گردآوری اطلاعات……………………………………………………………………………………………… 67

پرسشنامه…………………………………………………………………………………………………………………… 68

تعیین اعتبار و روایی…………………………………………………………………………………………………………. 69

روشهای آماری تجزیه و تحلیل داده ها……………………………………………………………………………………. 70

فصل چهارم- تجزیه و تحلیل داده های تحقیق

مقدمه…………………………………………………………………………………………………………………………. 7

نتیجه گیری……………………………………………………………………………………………………………………. 90

فصل پنجم- نتیجه گیری و پیشنهادات

مقدمه…………………………………………………………………………………………………………………………. 91

خلاصه………………………………………………………………………………………………………………………….. 92

نتیجه گیری……………………………………………………………………………………………………………………. 93

پیشنهادات…………………………………………………………………………………………………………………….. 97

     پیشنهادات اجرایی………………………………………………………………………………………………………. 97

     پیشنهادات پژوهش……………………………………………………………………………………………………… 98

محدودیتهای تحقیق………………………………………………………………………………………………………….. 99

منابع فارسی…………………………………………………………………………………………………………………. 100

منابع لاتین…………………………………………………………………………………………………………………….

 

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 119 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:25 نظرات ()

پایان نامه بررسی تأثیر آموزش راهبردهای حل مسأله در پیشرفت ریاضی و بهبود نگرش نسبت به درس ریاضیات در

عنوان:

بررسی تأثیر آموزش راهبردهای حل مسأله در پیشرفت ریاضی و بهبود نگرش نسبت به درس ریاضیات در دانش‌آموزان

فصل اول: طرح تحقیق

مقدمه………………………………………………………………………………………………………….

بیان مسئله……………………………………………………………………………………………………

ضرورت تحقیق…………………………………………………………………………………………….

اهداف تحقیق……………………………………………………………………………………………….

فرضیه‌های پژوهش………………………………………………………………………………………..

تعریف اصطلاحات و متغیرها……………………………………………………………………………

تعریف نظری راهبردهای حل مسئله……………………………………………………………………

تعریف عملیاتی راهبردهای حل مسئله………………………………………………………………..

متغیرهای تحقیق…………………………………………………………………………………………….

متغیر مستقل…………………………………………………………………………………………………

متغیر وابسته………………………………………………………………………………………………….

متغیرهای کنترل……………………………………………………………………………………………..

تعریف عملیاتی آموزش راهبردهای حل مسأله (متغیر مستقل)…………………………………..

تعریف نظری نگرش (متغیر وابسته اول)……………………………………………………………..

تعریف عملیاتی نگرش نسبت به ریاضی (متغیر وابسته اول)…………………………………….

تعریف نظری پیشرفت تحصیلی ریاضیات (متغیر وابسته دوم)………………………………….

تعریف عملیاتی پیشرفت تحصیلی ریاضیات (متغیر وابسته دوم)……………………………….

فصل دوم: پیشینه و زمینه‌های نظری پژوهش

مقدمه………………………………………………………………………………………………………….

الف) مبانی نظری در زمینه موضوع تحقیق……………………………………………………………

تعریف و ویژگیهای مسئله و حل مسئله………………………………………………………………

حل مسئله و انتقال یادگیری……………………………………………………………………………..

رابطه بین تفکر انتقادی و حل مسئله…………………………………………………………………..

راهبردهای حل مسئله و فراشناخت…………………………………………………………………….

 نظریه‌های پیرامون حل مسئله…………………………………………………………………………….

حل مسئله از دیدگاه رفتارگرایان ……………………………………………………………………….

حل مسئله از دیدگاه گشتالت……………………………………………………………………………

رویکرد خبرپردازی به حل مسئله……………………………………………………………………….

مراحل آموزش حل مسئله (الگوی دی چکووکرافورد)…………………………………………….

طرح جورج پولیا پیرامون حل مسئله…………………………………………………………………..

مبانی نظری در زمینه نگرش……………………………………………………………………………..

تعریف نگرش………………………………………………………………………………………………

ویژگیها و ابعاد نگرش…………………………………………………………………………………….

تغییر نگرش………………………………………………………………………………………………….

الگوهای یادگیری تغییر نگرش…………………………………………………………………………..

الف) نظریه محرک – پاسخ………………………………………………………………………………

نظریه هاولند…………………………………………………………………………………………………

ب) نظریه مشوقها و تعارضها……………………………………………………………………………

الگوهای شناختی تغییر نگرش…………………………………………………………………………..

الف) نظریه تعادل………………………………………………………………………………………….

ب) نظریه توافق…………………………………………………………………………………………….

ج) نظریه همسازی شناختی………………………………………………………………………………

د) نظریه قضاوت اجتماعی………………………………………………………………………………

الگوهای کارکردی………………………………………………………………………………………….

نگرشها و آموزش و پرورش…………………………………………………………………………….

ب) یافته‌های پژوهش در زمینه موضوع تحقیق……………………………………………

فصل سوم: روش تحقیق

روش تحقیق…………………………………………………………………………………………………

جامعه آماری ……………………………………………………………………………………………….

نمونه و روش نمونه‌گیری…

ابزار پژوهش………………………………………………………………………………………………..

شیوه اجرا…………………………………………………………………………………………………….

روش تجزیه و تحلیل داده‌ها…………………………………………………………………………….

فصل چهارم: تحلیل نتایج و بیان توصیفی یافته‌ها

4-1) مقدمه …………………………………………………………………………………………………

4-2) آزمون همتاسازی……………………………………………………………………………………

4-3) تحلیل داده‌ها با استفاده از آمار توصیفی……………………………………………………….

4-4) تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از آمار استنباطی…………………………………………..

الف) فرضیه اول……………………………………………………………………………………………

ب) فرضیه دوم………………………………………………………………………………

فصل پنجم: بحث و نتیجه‌گیری

نتایج پژوهش……………………………………………………………………………………………….

محدودیتهای پژوهش……………………………………………………………………………………..

پیشنهادات به پژوهشگران………………………………………………………………………………..

فهرست منابع فارسی………………………………………………………………………………………

فهرست منابع لاتین ………………………………………………………………………………

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مدیریت سایت پایان نامه بازدید : 99 یکشنبه 13 تير 1395 زمان : 20:20 نظرات ()

تعداد صفحات : 101

درباره ما
متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد با فرمت ورد (قابل ویرایش) موجود است
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1003
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 30
 • آی پی دیروز : 37
 • بازدید امروز : 84
 • باردید دیروز : 76
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 789
 • بازدید ماه : 2,574
 • بازدید سال : 4,585
 • بازدید کلی : 79,270